:: Меню ::

Головна сторінка
Введення
Сканування
Колір
Технічна ретуш
Тон і контраст
Корекція кольору
Цифровий монтаж
Каталог сайтів
Катра сайту
Гостьова книга
Контакти

:: Друзі ::

Обмін ссылками
   

:: Статистика ::


 

 

 

 

 

Введення

Введення


У книзі обговорюються проблеми обробки растрової графіки в середовищі найпопулярнішого і могутнішого редактора Photoshop. Як випливає з назви, основна увага приділяється технології комп'ютерної графіки, тобто відтворним методам обробки зображень, що дають схожі результати при дотриманні однакових або близьких зовнішніх умов.
Для кого призначена ця книга? У видавничій справі існує ємка формула, яка адресує публікацію фахівцям і широкому кругу читачів, зацікавлених в обговорюваному предметі. Це формулювання повністю застосовне в даному випадку. Для роботи з книгою потрібна мінімальна підготовка в області растрової графіки, знайомство з інтерфейсом редактора і знання базових операцій обробки зображень. Іншими словами, видання розраховане на горезвісний середній рівень підготовки читачів, який об'єднує всіх зацікавлених: від досвідчених новачків до професіоналів, що декваліфікувалися.
По свого виконання це не збірка готових рецептів, видання такого напряму навряд чи можливо в растровій графіці. Проте автор прагнув дати такий опис методів обробки зображень, яке в максимальному ступені наближається до точності і визначеності технологічних інструкцій. Скрізь, де це можливо за умовами завдання, приводяться точні числові значення настроювальних параметрів. Найважливіші операції забезпечені пояснюючими ілюстраціями.
Книга складається з шести розділів. У першій розглядаються теоретичні основи оцифрування і практичні аспекти обробки оригіналів на планшетному сканері. Детально обговорюються питання вибору оптимального дозволу сканування.
Дуже швидко, на очах одного покоління, відбулися революційні зміни в технології підготовки кольорових зображень. Раніше прецизійний колір був прерогативою професійних систем допечатной підготовки і графічних робочих станцій. У наш час безліч високоякісних публікацій готуються до друку на персональних комп'ютерах, тому проблема управління кольором стала масовою. Сучасні технічні і програмні засоби дають можливість задовільного вирішення значної частини проблем з кольором. У другому розділі обговорюються питання використання систем управління кольором, проблеми профілізації і калібрування периферійних пристроїв.
Третій розділ присвячений проблемам технічної ретуші. Видалення артефактів (пилу, подряпин, сколовши) - це повсякденна робота безлічі практикуючих дизайнерів. Користувачами накопичений величезний досвід по боротьбі з дефектами і забрудненнями цифрових зображень. Розроблені технічно оснащені методики ретуш, що виходить далеко за межі тривіальної обробки клонуючим штампом. Найбільш інтересниє з них розглядаються в цьому розділі.
Порушення тонового балансу і погана контрастність - це типова проблема безлічі растрових зображень. Від цього дефекту страждають не тільки півтонові фотографії; до нього схильні зображення будь-якого жанрового напряму і колірної гамми. У четвертому розділі розглядаються різні методи настройки тону і підвищення контрасту. Разом з класичною технікою розтягування тонового діапазону за допомогою інструментів Levels і Curves обговорюються сучасніші методи, що не набули широкого поширення серед практикуючих ретушерів.
У п'ятому розділі розглядається техніка колірної корекції. Наводяться приклади практичного використання всіх основних інструментів і засобів обробки кольору в редакторові.
Останній, шостий розділ присвячений техніці цифрового монтажу. Цей найбільший за об'ємом розділ книги включає опис основних прийомів побудови цифрових композицій в растровому редакторові. Обговорюються способи створення тіней і штучних джерел світла, типові операції із зображеннями людських осіб і фігур.
Велика частина прикладів і методик книги не прив'язана до конкретних видань редактора. Їх може відтворити користувач, що працює з будь-якою версією програми, починаючи з п'ятої. Особливо обмовляються ті окремі випадки, коли використовуються специфічні засоби, не представлені у всіх релізах. Головним чином це відноситься до нових інструментів, що вперше з'явилися в Photoshop CS.
На початку цього року в комп'ютерному співтоваристві було відмічено деяке хвилювання. З'явилися чутки про швидкий вихід нової версії редактора Photoshop. Перші невірні шепоти змінилися твердою упевненістю - новий реліз з'явиться не пізніше осені цього року. Підготовка нових продуктів такого рівня проходить зазвичай в обстановці строгої секретності. Всі інформаційні витоки контролюються і служать для підтримки високого градуса суспільного інтересу до майбутнього продукту. Недовге очікування, скрашене обговоренням домислів і розбором припущень, закінчилося офіційним анонсом фірми Adobe.
Всіх зацікавлених чекало безліч сюрпризів, а найпомітніший з них тягне на невелику сенсацію. У комп'ютерній індустрії склалася стійка традиція позначати номерами чергові версії і редакції програмних продуктів. Ця практика корінним чином відрізняється наприклад, від автомобілебудування, де майже кожна марка авто має своє офіційне ім'я або прізвисько, дане широкими водійськими масами. Спостерігачі, передуючи події, упевнено охрестили прийдешнє видання пакету як Photoshop 8. Ламаючи звичні встановлення, він з'явився під довгим ім'ям Photoshop Creative Suite, або Photoshop CS, з використанням короткого, але виразного постфікса.
Всі творчі люди знають, як важко придумати слоган, що запам'ятовується, або помітний заголовок. Мабуть приймаючи це найменування, що зобов'язує, фірма Adobe хотіла підкреслити неабиякий творчий потенціал нового засобу і сподівається на довге життя пакету на наддинамічному ринку програмних продуктів.
Які технічні нововведення увійшли до складу останнього видання пакету? У офіційній специфікації згадується декілька десятків засобів і команд, які позиціонуються фірмою-розробником як новинки або істотні поліпшення. Ще рано судити про те, як співтовариство комп'ютерних графіків прийме запропоновані новації. Остаточну оцінку їм може винести тільки сукупний досвід користувачів програми. Перерахуємо основне.
Файловий браузер . Цифровому дизайнерові і ретушерові за родом своєї діяльності доводиться мати справу безліччю зображень різного змісту і графічних форматів. Якщо число джерел графічних даних, що знаходяться в обробці, перевалює за сотню, то для підтримки порядку в цьому обширному господарстві потрібні чітко розроблена система і спеціальні програмні засоби відстежування версій і варіантів. Ринок програмних продуктів пропонує безліч утиліт такого роду, як приклад можна назвати популярну програму Acdsee. З виходом версії CS користувачеві немає необхідності звертатися до програмних продуктів сторонніх фірм. Файловий браузер, вбудований до складу пакету, отримав таку функціональність, яка порівнянна з кращими автономними продуктами цього класу. З його допомогою можна підтримувати найобширніші колекції зображень. Браузер є швидкою, гнучкою програмою, що допускає глибоку настройку під конкретний стиль роботи із зображеннями.
Настройка клавіатурних скорочень. Photoshop завжди відрізнявся продуманою системою клавіатурних скорочень і прискорювачів. Користувач програми мав можливість виконати самі затребувані команди або викликати ходові інтерфейсні засоби за допомогою фіксованих клавіатурних поєднань. Призначення швидких клавіш в Photoshop виявилося настільки вдалим, що було запозичене деякими іншими графічними редакторами. Тепер ця хороша практика отримала подальший розвиток. У новій версії редактора з'явився засіб настройки клавіатурних комбінацій. Клавіатурний виклик майже не знає обмежень. Майже будь-яка команда програми тепер може бути виконана за допомогою зручного для користувача набору клавіш.
Покращувана підтримка цифрових камер. Зовсім недавно цифрові камери вважалися екзотичною новинкою з високою ціною і обмеженою областю застосування. Період дорослішання і змужніння цього виду цифрової техніки зайняв всього лише декілька років. У наш час цифрова фотографія - це стандартна технологія отримання растрових зображень. До складу Photoshop CS увійшло спеціальне доповнення, призначене для обробки даних, отриманих від цифрових камер. Цифровий знімок тепер можна передати в редактор, без проміжного збереження його в одному із стандартних растрових форматів. Засоби тонової і колірної корекції можуть бути застосовані безпосередньо до даних, записаних у внутрішньому форматі цифрових апаратів.
Обробка графічних даних з глибиною кольору 16 битий на канал. Сучасні сканери здатні продукувати оригінали з глибиною кольору 16 битий на канал. У наш час це завдання під силу приладу споживчого класу, що навіть оцифровує. Раніше ці дані багато в чому були надмірні, оскільки растрові редактори не могли повноцінно обробляти подібні зображення. Обмеження такого роду були присутні і в попередніх версіях Photoshop. У редакції CS знята велика частина обмежень на редагування зображень з великою глибиною кольору. Тепер це штатне завдання, яке може бути успішно вирішена за умови наявності достатніх обчислювальних ресурсів комп'ютера. Ефективне узгодження квітів. У редакторові з'явилася команда, призначена для узгодження різних колірних схем. Вона називається Match Color і може бути застосована до декількох зображень, різних шарів і виділених областей. Колекція зображень, об'єднана єдністю часу і місця (наприклад, фоторепортаж з виставки або знімки показу мод), повинна мати і загальне колірне рішення. Раніше це було трудомістке завдання, що вимагає для свого вирішення втручання оператора високої кваліфікації. Команда Match Color є ефективним засобом, призначеним для автоматизації завдання вирівнювання колірних і тонових характеристик набору зображень.
Палітра Histogram. Кожен досвідчений користувач програми знає, що розподіл тонових характеристик зображення, представлений у вигляді двовимірної діаграми, дає найважливіші відомості, що дозволяють оцінити оригінал і вибрати напрям коректування. Раніше редактор виводив гістограму тільки в діалогових вікнах, які були доступні тільки під час роботи з командою або інструментом. У версії CS з'явилася спеціальна палітра Histogram. Її активність не залежить від вибраних засобів, вона може постійно залишатися на екрані і виводити всі поточні зміни в розподілі тонів редагованого зображення.
Спеціальна команда для коректування светов і тіней. Ця команда називається Shadow/highlight (Тінь/тінь). Це новий засіб, що увійшов до складу Photoshop CS, продовжує лінію високоавтоматизованих засобів обробки, яка почата інструментами Healing Brush і Patch Tool, що дебютують в сьомій версії редактора. Вона призначена для обробки растрових зображень з аномально щільними тіньовими фрагментами або яскраво вираженими областями світла. Такі оригінали часто дає зйомка цифровою камерою з невірно вибраними параметрами зйомки. Команда Shadow/highlight гранично проста в обігу. Від її користувача не потрібні ніяких спеціальних знань в області колористики і спеціальної виучки ретушера. Для успішного застосування команди потрібний всього лише ясно представляти завдання операції і прийняти деяку систему порівняння численних варіантів корекції, які в складних випадках може породжувати цей засіб.
Нові фільтри. Майже кожне нове видання програми пред'являє нові фільтри. У версію CS увійшло декілька абсолютно нових засобів, що фільтрували: Lens blur (Розмиваюча лінза) і Photo filter (Фотографічний фільтр), який під одним ім'ям об'єднує декілька різних інструментів. Перший створює ефект зйомки з невеликої відстані, коли у фокусі апарату виявляється тільки центральна частина сцени, а всі прикордонні фрагменти знімка частково розмиваються. Другий фільтр імітує зйомку з кольоровими фотографічними фільтрами, які використовуються для зміни колірного балансу або колірної температури зображення. Крім того, в редакторові представлений новий спосіб організації роботи з декількома фільтрами. Підбір оптимального поєднання декількох фільтрів завжди був складним завданням для дизайнера. Тепер результати застосування декількох фільтрів відображаються в одному вікні, яке вирішує вільні експерименти з їх послідовністю і настройками.
Інструмент Color Replacement, що коректує. Це новий інструмент, штатним обов'язком якого є заміна вибраних квітів. Не можна сказати, що це абсолютно новий ресурс програми. Схожі засоби давно присутні в арсеналі пакету, як приклад досить назвати команду з схожою назвою Replace Color. Можливість вибіркової заміни квітів, реалізована за допомогою інструменту, відрізняється високою гнучкістю і повним контролем оператора над виконуваною операцією. Команда дає дуже просте вирішення типової проблеми багато цифрових портретов- гіперсвічення зіниць при зйомці натури із спалахом, відомим під назвою «Ефекту червоних очей».
Підтримка альтернативного дизайну. При роботі над складним проектом часто буває важко вибрати кращий варіант оформлення без порівняння різних альтернатив. Рідкісними виключеннями слід вважати ситуації, коли вдається отримати кращий варіант редагованого зображення «ходу», без оцінки версій. Раніше редактор не мав в своєму розпорядженні ніяких спеціальних засобів, що дозволяють виконати порівняння і відбір кращих варіантів на систематичній основі. Вся паліативна техніка, наприклад породження дублікатів і використання палітри History, не давала повноцінного рішення цієї задачі. Тепер такий засіб є. Це палітра Layer Comps (Композиція шарів), яка запам'ятовує поєднання шарів і дозволяє порівняти варіанти зображення, що отримуються зміною порядку шарів, їх прозорості і режимів накладення.
Траєкторний текст. Продовжує удосконалюватися текстова підсистема редактора. Всі останні версії програми отримують додаткові можливості по обробці тексту. Обробка траєкторного тексту раніше вважалася прерогативою векторних редакторів високого рівня і професійних настільних видавничих систем. Тепер цю операцію можна виконувати засобами Photoshop CS. Важливо відзначити, що траєкторний текст, створений в пакеті, зберігає можливість редагування і допускає вибір безлічі друкарських настройок.
Підтримка великих документів. Безліч прямих і непрямих ознак може розкрити стратегію розробки програмного продукту. На ринку програмних продуктів присутня безліч проектів, які створювалися поспішно, без глибокого опрацьовування основ і ясного уявлення про «екологічну нішу». В процесі експлуатації таких програм користувачі неминуче стикаються з обмеженнями, які представляються надуманими і не піддаються розумному поясненню. Класичним прикладом такого роду проектів була операційна система нині покійного MS DOS. Photoshop - це програмний продукт, що глибоко пропрацював, який його авторами закладався з розрахунку на довгий термін життя. Про це, зокрема, можна судити по обмеженнях на розмір оброблюваних файлів. Вони є в будь-якій програмі, але в редакторові верхня планка піднята на таку висоту, яка із запасом вистачало для більшої частини проектів. Остання версія редактора може обробляти документи розміром 300 000 * 300 000 крапок (!), що володіють до 56 каналів.


На правах рекламы: Множество видео, где занимаются спортом голые девки .|web

 


Copyright © Асентлі, 2008

Sitemap